Nie zmieniamy diety kotom bez powodów. Nie testujemy karm na swoich kotach! Ponieważ karma którą wcześniej kupowaliśmy swoim kotom jest mało dostępna {w kilku sklepach internetowych) postanowiliśmy zmienić producenta. Dużo czytaliśmy informacji w internecie, opinii klientów w sklepach, podpytywaliśmy  innych hodowców. Zebrane informacje pozwoliły nam na podjęcie decyzji, wybraliśmy  firmę Josera. Koty łatwo przeszły zmianę diety. Czują się dobrze mają ładną sierść, są aktywne i wesołe.

Często dużo ludzi zadaje nam pytanie- czym karmię koty? Odpowiadamy, że karmimy nasze koty suchą karmą, Niektórzy twierdzą, że to błąd, że trujemy koty, że wszystkie firmy które produkują karmy są złe i produkują truciznę, że jedyny sposób to BARF. Kochamy nasze zwierzęta i nigdy nie chcielibyśmy ich skrzywdzić, dlatego zmiana producenta karmy nie była dla nas taka łatwa, Mamy nadzieję, że ten post pomoże komuś kto ma wątpliwości i obawy, ochroni kota przed przykrymi zdarzeniami.

Kot bengalski nie jest wybredny. Pamiętajmy jednak, że jego tryb życia w porównaniu do innych kotów  jest bardziej aktywny. Dlatego kot bengalski powinien dostawać odpowiednią dawkę energii. Na rynku jest dużo dobrych karm- (najlepiej) karm klasy premium. My karmimy  nasze koty karmą suchą firmy Josera. Producent ma bogatą ofertę, mają karmy odpowiednie dla naszej rasy. Koty lubią ją jeść, są zdrowe i nie mamy z nimi żadnych problemów. Do picia dostają wodę. Pożywienie, woda jest cały czas dostępne dla kotów, jedzą i piją kiedy mają na to ochotę.

Kociaki zaczynają swoją żywieniową przygodę od karmy preferowanej dla nich firmy Royal Canin o nazwie Mother & Babycats. Po trzech pierwszych miesiącach życia zmieniają dietę  na karmę Josera Minette